Valensija dobila "tuču" sa Bajernom, Lučić promašio trijumf, Partizan "trlja ruke"!

sreda 20.03.2024.
22:46

Crno-belima ovaj rezultat više odgovara.

Valencia Basket

Košarkaši Valensije savladali su Bajern na svom terenu rezultatom 70:68, u 30. kolu Evrolige.

Bila je ovo direktna borba za mesto u plej-inu, a Valensija se sada sa skorom 14-16 izjednačila sa Partizanom na desetom mestu. Bajern je na učinku 13-17 i napravio je veliki korak unazad.

Ovaj rezultat odgovara ekipi Partizana, koja će u poslednjem kolu biti domaćin Valensiji, koju je pobedila u prvom delu sezone, dok je od Bajerna izgubila dva puta.

Uz to, Valensija ima i gostovanja Monaku i Makabiju, te duel sa Asvelom kod kuće, što je veoma težak raspored.

"Rovovsku" borbu smo večeras gledali u Valensiji.

Domaćin je sjajno krenuo, dobio je prvu četvrtinu sa 28:15, na poluvremenu je bio na +8 i delovalo je da ima kontrolu.

Ipak, Bajern se u drugom poluvremenu polako vraćao, kao na onoj utakmici u Beogradu protiv Partizana, uspeo je da dođe do dramatične završnice, ali je za razliku od susreta sa crno-belima promašio šut za trijumf i veliki preokret.

Domaćin je bio malo smireniji u penal-završnici, u kojoj su i Stefan Jović i Vladimir Lučić promašivali, a Bajern je posle nekoliko konfuznih odluka na obe strane dobio poslednji napad za pobedu.

Šut za tri poena iz dobre pozicije je uzeo Lučić i nije pogodio, pa je na kraju sastav iz Španije ipak slavio i stavio sebe u dosta bolju poziciju pred sam finiš regularnog dela sezone.

Džons je bio najefikasniji kod pobednika sa 19 poena. Inglis je dodao 15, a Odželej 14 poena. Naš Stefan Jović je imao tri poena, dve asistencije i jedan skok.

Kod Bajerna, 16 poena Bukera i 12 Franciska. Lučić je stao na sedam poena i četiri skoka.