Valensija na korak od osvajanja Evrokupa, Nedović jači od povrede

utorak 28.03.2017.
22:12

U Valensiji večeras odigrana prva utakmica finalne serije Evrokupa. Domaćin se približio trofeju.

eurocupbasketball.com/Lokomotiv

U prvoj utakmici finalne serije Evrokupa, Valensija je pred oko 8.500 navijača savladala Unikahu iz Malage sa 68:62.

Rezultatska neizvesnost trajala je čitavim tokom meča. Nerešeno je bilo posle prve, nerešeno i posle druge četvrtine (35:35), da bi na ulasku u poslednju deonicu Valensija stekla minimalnu prednost - 50:48.

U ključnim trenucima meča domaći tim je imao više koncentracije, a sve dileme rešila je trojka Bojana Dubljevića na trideset sekundi do kraja, za konačnih 68:62. On je bio i najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 14 poena.

Naš Nemanja Nedović nastupio je za Unikahu i pored problema sa povredom skočnog zgloba, na terenu je proveo 16 minuta i upisao pet poena.

Druga utakmica finalne serije na programu je u petak, a domaćin će biti ekipa Unikahe, koja je i večeras nastupila bez povređenog Dejana Muslija.

U slučaju pobede tima iz Malage, majstorica će se igrati 5. aprila u Valensiji.