Valensija produžila ugovor sa trenerom Martinesom

Autor: Milovan Longinov
utorak 08.04.2025.
23:30
Izvor: Sportske.net

Potvrđeno je.

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda

Povezane vesti

Košarkaški klub Valensija produžio je danas ugovor sa trenerom Pedrom Martinesom do završetka sezone 2026/27.

"Pedrova uloga kao trener je ključna za nas u građenju projekta koji želimo. Produžavanje njegovog ugovora sada, pre nego što se sezona završila i pre nego što uopšte znamo u kom ćemo evropskom takmičenju igrati sledeće sezone, je jasan znak da imamo puno poverenje u njega. Njegovi visoki standardi tokom svakodnevnog rada su deo našeg identiteta i verujemo da nas čini boljim. Štaviše, način igre njegove ekipe i njegova filozofija je baš ono što tražimo za građenje našeg budućeg projekta tokom narednih godina", naveo je sportski direktor Valensije Luis Arbaleho, a preneo sajt kluba.

Martines je ponovo postao trener Valensije prošlog maja, nakon što je već vodio ekipu španskog kluba od 2015. do 2017. godine. Španski stručnjak je u svom prvom mandatu kao šef stručnog štaba Valensije osvojio špansku ligu i stigao do finala Evrokupa.

Valensija se ove sezone vratila u Evrokup nakon dve uzastopne sezone igranja Evrolige. Španski klub je prvu fazu Evrokupa završio na prvom mestu grupe B sa skorom 16/2, dok je u plej-ofu stigao do polufinala, u kom ga je nakon poraza u majstorici eliminisao Hapoel iz Tel Aviva.

Martines je proglašen za najboljeg trenera Evrokupa za ovu sezonu, ispred trenera Bahčešehira Dejana Radonjića i šefa stručnog štaba Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića.

Martines je i trener sa najvećim procentom pobeđenih utakmica u istoriji Valensije sa 75,4 odsto (132 pobede i 43 poraza).

Valensija je treća na tabeli španske lige sa 19 pobeda i sedam poraza, dok je u Kupu Španije ispala u četvrtfinalu nakon poraza od Gran Kanarije.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke