Valensija ređa poraze u Endesa ligi, Vanja i Kalina mogu bolje

nedelja 28.03.2021.
21:01

Španski evroligaš u poslednje vreme loše igra na domaćoj sceni.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

U španskoj Endesa ligi ovog vikenda igra se 28. kolo, a ekipa Valensije upisala je novi poraz, treći uzastopni, a četvrti u poslednjih pet mečeva, čime je potvrdila lošu formu u poslednje vreme.

Ovoga puta, Valensija je poražena na gostovanju ekipi Tenerifa, rezultatom 90:86.

Vodila se ravnopravna borba čitavim tokom meča, Valensija je imala blagu prednost i na poluvremenu i posle treće četvrtine, ali je domaćin bolje odigrao poslednjih deset minuta i izborio trijumf.

Gruzijac Šermadini sa 21 i Kanađanin Dornekamp sa 18 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok su Valenciju predvodili Dubljević sa 18 i San Emeterio sa 14 poena. Naši reprezentativci Nikola Kalinić i Vanja Marinković su meč završili sa po osam poena.

Valensija je posle ovog poraza na šestom mestu na tabeli sa skorom 17-10, a Tenerife su na četvrtoj poziciji sa 20 pobeda i samo pet poraza.