petak 27.10.2023.
20:52

Sjajni srpski reprezentativac i sjajna Valensija.

Valencia Basket

Košarkaši Valensije savladali su Žalgiris u "Žalgirio areni" sa 72:87 u okviru 5. kola Evrolige.

Iznenađenje dosadašnjeg toka sezone imamo u ekipi Aleksa Mumbrua. Sjajan početak kampanje u Evroligi za Valensiju koja posle pet duela ima skor od četiri pobede i jednog poraza.

Sada su na jednom od težih gostovanja u Evropi prošli neokrznuti budući da su razbili Žalgiris u Kaunasu. Kontrola utakmice, sjajna timska igra, organizovana košarka, u velikoj meri dirigovana Stefanom Jovićem kojem je Mumbru dozirao minutažu.

Jović je igrao devet minuta u prvom i devet minuta u drugom poluvremenu za učinak od tri poena, ali i šest asistencija. Ta tri poena došla su kao plod trojke sa gotovo polovine parketa pri isteku prvog poluvremena.

Kris Džouns je bio najefikasniji u redovima Valensije sa 16 poena, 13 je imao Džared Harper. U Žalgirisu je 18 upisao Kinan Evans.