nedelja 14.05.2023.
22:56

Barselona ponovo preuzela vođstvo na tabeli.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U derbiju 33. kola španske Endesa lige, Barselona je večeras kao gost savladala Baskoniju rezultatom 91:84.

Ovo je 28. pobeda Barselone koja se izdvojila na vrhu tabele, ispred Baskonije i Reala koji imaju jednu pobedu manje.

Posle ravnopravnog prvog poluvremena, ključna je bila treća četvrtina, u kojoj je Barsa stekla devet poena prednosti. Baskonija je u poslednjoj četvrtini pokušavala da uhvati rezultatski priključak, ali najviše što je uspela bio je prilazak na 4-5 poena razlike.

Naš reprezentativac Vanja Marinković je bio najbolji igrač Baskonije večeras, postigao je 20 poena uz samo jedan promašaj iz igre (4/4 za dva, 4/5 za tri), za tačno 20 minuta provedenih na terenu. Pratio ga je Tompson sa 15 pena i 8 asistencija, a Barsu su predvodili Abrines i Laprovitola sa po 18 poena, dok je Mirotić upisao 13.

Gosti su do pobede došli bez našeg Nikole Kalinića koji nije nastupio u večerašnjem meču.