četvrtak 28.04.2022.
21:25

Sjajni Efes uprkos amplitudama tokom sezone. Treći uzastopni fajnal-for za turski tim.

EPA-EFE/Daniel Dal Zennaro

Košarkaši Anadolu Efesa plasirali su se na fajnal-for u Beogradu pošto su u četvrtfinalnoj seriji savladali Armani iz Milana sa 3:1.

Branilac trofeja je u četvrtoj utakmici bio bolji sa 75:70 pred svojim navijačima.

Efes je počeo maestralno, serijom od 8:0 koju je maltene sam kreirao Tibor Plajs sa dve trojke. U tom periodu igre, Armani nije imao mnogo dobrih rešenja u fazi napada, ali krenuli su na "gurku" Kajla Hajnsa, Šejvona Šildsa Điđija Datomea da jure zaostatak.

S nešto čvršćom odbranom i boljom završnicom, ekipa Etorea Mesine se vratila u pogon. Krucijalan u prvom poluvremenu bio je Datome koji je u prvih 20 minuta ubacio 14 poena, da bi u nastavku stao.

Detalji su napravili razliku, kao i klasa Vase Micića čiji je prodor u krucijalnom trenutku meča doneo izjednačenje Efesu, a isti igrač je u samom finišu penalima zakucao poslednji ekser na kovčeg Armanija.

Sjajno je igrao i Tibor Plajs koji je gotovo bio nepogrešiv sa 25 poena (5/6 za dva, 3/3 za tri), dok je Vasa ubacio 20 uz pet skokova i četiri asistencije. U Armaniju se istakao Datome sa 21 poenom.