Četa Šarasa Jasikevičijusa je deklasirala Olimpiju u Milanu.

zalgiris.lt
zalgiris.lt

Košarkaši Žalgirisa održali su čas košarke večeras u 'Mediolanum Forumu'. Tukli su Olimpiju sa 32 razlike.

"Manekeni" su bolje otvorili meč, bili u vođstvu do sredine prve četvrtine, a onda se raspali kao kula od karata.

Litvanci su preuzeli konce igre u svoje ruke, na prvi mali odmor otišli sa pet ponea prednosti, a u drugoj i trećoj deonici su uništili protivnika. Na poluvremenu je bilo 19 razlike, na ulazu u poslednjih deset minuta 29, sredinom četvrte četvrtine je bilo maksimalnih +37 (49:86), a završilo se rezultatom 62:94.

Svi puleni Šarunasa Jasikevičijusa su se upisali u strelce, čak šestorica su bili dvocifreni, zanimljivo je da je Paulijus Jankunas bio najefikasniji sa 13 poena i tako dospoeo na šesto mesto strelaca na večnoj listi Evrolige, a najbolji asistent na utakmici bio je reprezentativac Srbije Vasilije Micić sa sedam asistencija za samo 15 minuta u igri.

Vasa je ubacio tri poena, imao pet skokova i jednu krađu.

Kod poraženih gostiju najefikasniji Gaudlok sa 13 poena, Tiodor je ubacio 11, a naš Vladimir Micov 7.