Vašington se "zapalio", Majk "leteo", Šaras "izleteo", Partizan srušio Fener!
Crno-beli skinuli ozbiljan "skalp" i ostaju u trci...
Povezane vesti
Evroliga bira između dva sistema, direktor otkrio šta će biti sa Rusima!
Fener sve ranjiviji, Šaras sve nervozniji?
Armani "izvisio" za Melija, ali sprema strašnu zamenu za Niba!
Zašto je smenjen Duško Ivanović, koja je to ''kap koja je prelila čašu'' i ko je Nenad Jakovljević koji ga je nasledio u Virtusu?
Košarkaši Partizana pobedili su Fenerbahče u prepunoj "Beogradskoj areni" rezultatom 90:81, u utakmici 18. kola Evrolige.
Izabranici Željka Obradovića odigrali su perfektan meč, sve vreme su bili u prednosti i zasluženo su oborili na pleća ekipu koja ih je u prvom delu sezone ubedljivo savladala u Istanbulu. Sada imaju skor 8-10 i ostali su u trci za TOP 10.
Fener je na učinku 10-7 i ima onaj zaostali susret protiv Pariza.
Partizan je večeras imao dvojicu heroja "iz senke", koji su iskočili i vodili ga do trijumfa. To su Dvejn Vašington, koji je pružio najbolju partiju u sezoni i zaustavio se na 27 poena, te Ajzea Majk, koji je blistao u odbrani, bio mnogo bitan i u nekim stvarima koje se ne vide u statistici, a meč je završio sa devet poena i sedam skokova.
Karlik Džons je imao 14 poena, pet asistencija i četiri skoka, Tajrik Džons je dodao 13 poena, a Sterling Braun i Pokuševski su postigli po osam.
Kod Fenera, 19 poena Hejsa-Dejvisa, 14 našeg Marka Gudurića i 12 Šanlija.

Crno-beli su odlično ušli u meč, realizovali prva tri napada preko Karlika Džonsa, Majka i Dejvisa, poveli 6:2 i 8:4, ali je Fener brzo odgovorio i zahvaljujući domaćim igračima Mahmutogluu i Šanliju preokrenuo na 13:17.
Potom reakcija Partizana, sjajna rampa Pokuševskog na Guduriću i prepoznatljiva sekvenca Tajrika Džonsa, koji je prvo zakucavanjem uz faul Melija podigao celu Arenu na noge, a onda je još jednom zakucao na pas Nilikine za 24:20.
Fener je imao četiri bacanja i napad posle nesportske lične Džonsa, kojoj je prethodio faul na Šanliju, ali srećom, gosti su promašili tri od četiri penala, dva Kolson, koji je potom i promašio u narednom napadu. Zatim Tajrik ubacuje jedno od dva bacanja.
Prva četvrtina završena je lošim odlukama Vašingtona na jednoj i Marka Gudurića na drugoj strani, pa je domaćin posle 10 minuta igre imao prednost od 25:21.
Druga deonica je krenula poenima Pokuševskog, domaćin je bio u naletu, pokupio nekoliko ofanzivnih skokova, Hejs-Dejvis je držao Fener u igri sa pet poena, ali na drugoj strani je Partizan otključao Fenerovu odbranu, pre svih Vašington, a onda i Pokuševski, posle čije trojke je Partizan došao do +8 (34:26), pa je Šarunas Jasikevičijus morao da zove tajm-aut.
Nije to urodilo plodom za goste, Biberović je uzeo loš šut, a Karlik Džons ubacio trojku za +10 Partizana (36:26) na 6,5 minuta do kraja prvog poluvremena.
Nastavio je Partizan da lomi tursku ekipu, bio je na 40:29 posle novih poena Karlika Džonsa, nije pogodio nekoliko otvorenih šuteva da ode na još veću razliku, pa je Biberović to kaznio, smanjio na -8, ali mu je Karlik odgovorio novom trojkom za +11 domaćih.
Nakon tajm-auta Partizana, Karlik je pogodio uz očajan faul Birča. Sudije su potom poništile ovaj koš i nakon gledanja snimka ostale pri odluci da je faul bio na zemlji. Fener je poentirao u kontri preko Birča uz zvuk sirene i uspeo je da na veliki odmor ode sa jednocifrenim minusom (47:38).
Gosti iz Istanbula su se očekivano probudili u trećoj četvrtini, Partizan je najpre preko Majka, koji je silovito zakucao, i Koprivice, uspeo da odbije prvi nalet, ali Fener je nastavio da pritiska, Šanli je ubacio dve trojke, Hejs-Dejvis je počeo da pogađa i očas posla je bilo "samo" 54:52 na četiri minuta pre kraja ovog dela igre.
Ajzea Majk je na sve ovo odgovorio trojkom iz kontre za 57:52, a nakon toga je odigrao fantastičnu odbranu i omogućio Vašingtonu da sa penala Partizan odvede na +8 (60:52).
Željko Obradović je finiš ovog kvartala odigrao bez centra, sa Majkom i Pokuševskim ispod koša, a Tarik Biberović je na ulasku u poslednji minut pogodio neverovatnu trojku sa osam metara i bez balansa. Vašington mu je uzvratio, ubacio 2+1 i vratio +8. Gudurić je izgubio loptu u sledećem napadu i ostavio domaćima tačno 24 sekunde da probaju da poentiraju, u čemu oni nisu uspeli, pa se u odlučujućih 10 minuta ušlo sa rezultatom 65:57.
Poslednji period počeo je sjajnom odbranom Majka i Pokuševskog, Majk je bio sjajan i u fazi napada, priključio mu se i raspucani Vašington i Partizan je na 7,47 do kraja imao vođstvo od 71:60.
Marku Guduriću su nakon toga sudije priznale jedan sporan koš pod faulom Sterlinga Brauna, Obradović je uložio "čelendž", a on je urodio plodom i poeni nisu priznati.
Ipak, Guduriću su bila suđena tri poena, pa je on pogotkom sa distance smanjio na -8, ali su mu odgovorili Pokuševski dvojkom i Vašington. Šarunas Jasikevičijus je pobesneo u tom trenutku, dobio dve tehničke, zaradio isključenje i to je bio kraj za njegovu ekipu.
U samom finišu se Vašington potpuno "zapalio", pogađao iz svih pozicija i odveo Partizan do velike pobede.
U poslednjem napadu Partizana pravi spektakl, asistencija Majka od table i brutalno zakucavanje Tajrika za "delirijum" u dvorani.
1 Komentara
Dispečer
Mrrrzzzzziiiiiimmmmmm partizannnnnnnnnn nn