nedelja 16.05.2021.
23:01

Zaslužena pobeda Zvezde, priznaje to i Dejan Milojević.

Dragana StjepanovicStarsportphoto ©

Iako je Budućnost na pola minuta pre kraja prišla na samo dva poena zaostatka, Zvezdin trijumf nije bio ugrožen, s obzirom da je odmah zatim poentirao Lojd sa linije penala, a na kraju su se crveno-beli odbranili i zadržali konačnih 82:78.

Imala je Zvezda i 15 poena prednosti u drugom poluvremenu, praktično je sve vreme vodila, izuzev u par trenutaka kada su gosti dolazili do minimalnog vođstva i nema dileme da je večeras slavio bolji tim.

Jasno je to i treneru Budućnosti Dejanu Milojeviću.

''Zvezda je bila čvršća, ovakve utakmice dobijaju takve ekipe. Lazić i Dobrić su uradili veliki defanzivni posao, ključni posao na našim bekovima, a dozvolili smo im mnogo ofanzivnih skokova. Rekao sam da će osnove košarke da presude, a to se i dogodilo. Oni su bili defanzivno čvršći, kontrolisali su skok.

Dobra stvar je da smo se vratili. Prišli smo na loptu, imali smo aktivan rezultat, a oni su opet u važnom trenutku napravili skok u napadu. Idemo dalje, moramo da se spremamo za drugi meč", konstatovao je Milojević posle meča.