sreda 10.10.2018.
21:54

Zvezda upisala i drugi trijumf u Evrokupu, prvi na gostovanju!

aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Posle startne pobede nad nemačkim Ulmom, košarkaši Crvene zvezde večeras su u drugom kolu Evrokupa gostovali ekipi Monaka i posle brojnih oscilacija u igri slavili rezultatom 66:63.

Ni jedni ni drugi nisu dobro ušli u meč, viđena je revija promašaja sa obe strane u prvih pet-šest minuta, a Monako je uspeo da povede sa 4:0.

Ali, kada su crveno-beli konačno našli put do koša, uhvatili su svoj ritam igre i do kraja prvog kvartala napravili seriju 17:2, a ono što je posebno zanimljivo, jedine poene za Monako u prvih 10 minuta upisao je nekadašnji košarkaš Zvezde Elmedin Kikanović.

Domaćin  se, ipak, probudio u drugoj četvrtini, posebno Džerod i Lejserik Džons, Zvezdina prednost je počela da se topi, a poenima Kikanovića u završnici poluvremena se i istopila, kada je reprezentativac BiH izjednačio na 24:24.

Ipak, onda sledi trojka Bilija Berona, a potom i još jedan popgodak Reglanda za Zvezdinih ''plus pet'' na poluvremenu - 29:24.

Na početku drugog poluvremena Beograđani prvi stižu do poena, uvećali su svoju prednost na sedam poena razlike, a onda neverovatan pad u igri ekipe Milana Tomića. Ekipa Monaka je ušla u seriju koja je dostigla i neverovatnih 18:0, za vođstvo domaćina od 42:31!

Zvezdi je dugo trebalo da ponovo uzvrati, sve do početka poslednje deonice, kada je uhvatila rezultatski priključak i smanjila na 48:47.

Od tog trenutka, gledali smo rezultatsku ''klackalicu'' i utakmica je ušla u dramatičan finiš. Na oko dva minuta pre kraja, Faje sa linije penala donosi Zvezdi ''plus tri'' - 60:57, posle čega je usledila odlična odbrana crveno-belih.

Ipak, gosti ne koriste naredni napad, a na drugoj strani, večeras sjajni Kikanović pogađa za 60:59.

Na minut i po pre kraja, Cirbes pogađa samo jedno slobodno bacanje, a onda Robinson realizuje naredni napad Monaka i pogađa za izjednačenje - 61:61.

Usledio je ključni napad Crvene zvezde. Faje, pa Perperoglu bili su neprecizni van linije 6.75, ali Cirbes je gospodario pod košem Monaka, pa se ukazala prilika i Reglendu da pokuša i on na 37 sekundi pre kraja pogađa za 64:61 u korist Zvezde!

Posle tajm-auta domaćih, Monako ne korist napad, potom je fauliran Reglend koji sa linije slobodnih bacanja pogađa za 66:61, devet sekundi pre kraja i tada je već bilo jasno da će Zvezda upisati još jedan trijumf.

Reglend i Perperoglu sa po 13 poena bili su najefikasniji u Crvenoj zvezdi, a domaće je predvodio Elmedin Kikanović koji se zaustavio na 22 postignuta poena.