sreda 20.01.2021.
19:03

Jošilo nosio tim iz Laktaša.

druga.aba-liga.com/Krka/Drago Perko

Košarkaši Igokee napravili su veliki podvig u meču 15. kola ABa lige pošto su na domaćem terenu posle velikog preokreta srušili Krku 77:64.

Gostujući tim je stigao u Laktaše posle poraza od Budućnosti u Podgorici i vodio je maltene tri četvrtine, ali je izuzetna poslednja deonica odredila ishod pobednika ovog meča.

Nakon rezultatske klackalice tokom prve četvrtine i osetnijeg vođstva gostiju u poslednjim minutima, prvu osetniju seriju Krka je napravila pred poluvreme kada je stigla do velikih plus 15.

Tokom druge četvrtine usledila je velika serija domaćih, koji su za svega nekoliko minuta istopuili prednost Krke sa plus 16 na samo četiri poena viška.

Konačan preokret usledio je nakon slobodnih bacanja Karmajkla, a zatim je i Stefan Pot u poslednjim sekundama 3/4 doneo plus tri domaćem timu.

U poslednjih 10 minuta pratično da je postojao samo jedan tim na terenu.

Igokea je brzo došla do plus 12, a meč je završen sa 13 poena viška u njihovu korist.

Najefikasniji u trijumfu domaćih bio je izvanredni Marko Jošilo koji je postigao 19 poena uz šest skokova i tri asistencije.

Karmajkl je ubacio sedam manje, a dvocifreni su bili Fundić i Atić.

U redovima poraženih najviše se istakao Rok Stipčević sa 12 poena, a po 11 imali su Lapornik i Skifić.