21:14

Tim iz Bolonje se izdvojio na prvom mestu.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Evroligaški derbi u okviru 22. kola italijanskog šampionata pripao je ekipi Virtusa.

Tim Serđa Skariola, bez Miloša Teodosića večeras je kao gost savladao ekipu Armanija u Milanu rezultatom 75:69, pa sada Virtus na vrhu tabele ima skor 18-4, a Armani je drugi sa jednom pobedom manje.

Virtus je sjajno odigrao prvo poluvreme i od početnih 5:0 nije ispuštao vođstvo u prvih dvadeset minuta.

Gosti su u drugo poluvreme ušli sa 13 poena prednosti, ali već na startu treće četvrtine Armani pravi seriju 11:0 i vraća rezultatsku neizvesnost.

Uspeli su domaći nakratko i da povedu krajem treće deonice, ali je Virtus brzo uzvratio i do kraja meča nije dozvolio novi preokret.

Belineli sa 12, Manion i Šengelija sa po 11 poena predvodili su pobedničku ekipu, a u Armaniju najbolji Bili Beron sa 20 i Šabaz Nejpir sa 16 poena.