utorak 19.12.2023.
22:29

Velika forma ekipe iz Bolonje.

@VirtusSegafredo

Košarkaši Virtusa savladali su Olimpijakos u Bolonji sa 69:67, u utakmici 15. kola Evrolige.

Nakon četvrtog uzastopnog trijumfa u elitnom takmičenju, italijanski tim se sa skorom 11-4 izdvojio na sjajnom drugom mestu na tabeli. Olimpijakos je u problemima i na učinku od 7-8.

Grčki šampion je mnogo bolje otvorio ovaj duel, na poluvremenu je imao +12 i delovalo je da će doći do važne pobede u gostima.

Međutim, u nastavku se Virtus razgoropadio, a preokret je pokrenuo naš Ognjen Dobrić sa dve trojke. Treću četvrtinu je domaćin dobio sa 19:15, četvrtu sa 22:12 i potpuno je okrenuo stvari u svoju korist.

Na kraju je Larencakis imao šut za pobedu Olimpijakosa, ali nije pogodio.

Kordinije je ubacio 13 poena za Virtus, Belineli je dodao 12, a Dobrić 10, sve u poslednjoj deonici.

Kod Olimpijakosa, 13 poena Larencakisa, 12 Fala i 10 poena i čak 11 skokova srpskog centra Milutinova.

Pamtiće ovaj duel i Filip Petrušev koji je upisao prve evroligaške poene u novom klubu - meč je završio sa četiri poena i četiri skoka.