nedelja 17.01.2021.
19:57

Tim iz Bolonje nastavio seriju pobeda.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Treću uzastopnu, a ukupno desetu pobedu ove sezone u italijanskom šampionatu ostvario je večeras tim Saše Đorđevića, i to na gostovanju ekipi Kantua.

U meču 16. kola, Virtus je slavio rezultatom 91:82 i učvrstio se na trećem mestu na tabeli, iza Milana i Brindizija.

Gosti su u trećoj četvrtini prelomili meč u svoju korist, s obzirom da su u tih deset minuta postigli čak 34 poena i stekli dvocifrenu prednost koju su u poslednjem kvartalu i odbranili.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Gembl sa 25 poena, a naš Miloš Teodosić je meč završio da dabl-dabl učinkom - 17 poena, 12 asistencija i četiri skoka. Uz Teodosićevih 12, još devet asistencija imao je i drugi srpski plejmejker Stefan Marković, koji je imao i pet skokova i dva postignuta poena.

Domaće su predvodili Gejns sa 24 i Bigbi-Vilijams sa 21 poenom i 11 skokova.