petak 22.04.2022.
23:20

Još jedna odlična partija srpskog pleja.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

U Italiji se igraju utakmice 28. kola tamošnje Lige A, a vodeći Virtus iz Bolonje nastavio je sa pobedama.

Večeras je na svom terenu ubedljivio savladao Tortonu sa 101:83 i učvrstio se na prvom mestu sa 24 pobede i tri poraza. Evroligaš Armani je trenutno drugoplasirani sa skorom 21-5.

Iako je konačan rezultat večerašnjeg meča prilično ubedljiv u korist Virtusa, gosti su dugo odolevali i posle prvog poluvremena su imali i blagu prednost - 53:49.

Ali, u nastavku je kvalitet ekipe iz Bolonje došao do punog izražaja i već posle treće četvrtine Virtus je imao dvocifrenu prednost.

Srpski reprezentativni plejmejker Miloš Teodosić je odigrao odličan meč, ostvario je ''dabl-dabl'' učinak od 16 poena i 13 asistencija, uz tri skoka. Efikasniji od njega bio je Žaite sa 23 poena i osam skokova. Kod domaćih najbolji Daum sa 22 poena i sedam skokova.