subota 16.10.2021.
22:04

Rutinska pobeda.

Virtus Segafredo Bologna

Košarkaši Virtusa iz Bolonje stigli su do lake pobede kod kuće protiv ekipe Trsta. Tim, za koji nvečeras nije igrao povređeni Miloš Todosić, slavio je rezultatom 94:79 (35:29, 22:15, 16:22, 21:13).

Meč je dobro šuterski otvoren, pa je u prvih 10 minuta domaći tim stigao čak do 35 poena, dok je Trst upisao 29.

U nastavku Virtus je povećavao prednost, da bi na poluvremenu vodio 57:44.

U trećoj četvrtini gosti su uspeli da se povrate i dobiju ovu deonicu smanjivši razliku, međutim nisu mogli do preokreta.

Poslednjih 10 minuta Virtus je nastavio sa dominacijom iz koje je proizišla ubedljiva pobeda.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Belineli sa 20 poena, dok je Sampson upisao 17 poena uz šest skokova, a Alibegović poen manje uz šest skokova.

U gostujućoj ekipi istakao se Benks sa 21 poenom, sedam skokova i pet asistencija, dok je Sanders stao na 12 poena i pet asistencija, a isti broj poena upisao je i Mjan.