Virtusovih sedam poena za četvrtinu presudilo - Valensija slavila kod kuće

22:24

Valensija se oporavila od Partizana.

@VirtusSegafredo/Twitter

Košarkaši Valensije pobedili su Virtus u 16. kolu Evrolige rezultatom 79:71.

Izjednačeno je protekla prva četvrtina u Valensiji, koja je pripala domaćima 26:21. Međutim, u nastavku Virtus je preouzeo inicijativu i zavhaljujući seriji od 11:2 i dobroj odbrani stekli su 10 poena prednosti na poluvremenu.

Po povratku na teren, kao da su izašla dva različita tima. Valensija se raspucala sa jedne i zatvorila koš sa druge strane, pa je Virtus stigao tek do sedam poena u trećem kvartalu, u kom je Valnesija upisala 23 poena.

Usledila je dramatična četvrta ćetvrtina u kojoj se smenjivala prednost oba tima, ali je Virtus loše organizovao poslednji napad i praktično poklonio loptu.

Najefikasniji kod pobednika bio je Džons sa 17 poena, Robertson i Dejvis postigli su 12. Stefan Jović je upisao devet poena uz dve asistencije.

Šengelija je postigao 15 poena, Lunberg 13, za Virtus.