Vizardsi rasturali Klivlend bez Lebrona, Atlanta bolja od komšija

nedelja 28.02.2016.
23:53

Tajron Lu je odmarao Lebrona zbog velikog broja mečeva u kratkom vremenskom intervalu, što se odrazilo na igru ekipe Klivlenda. U drugom meču Atlanta nije imala problema sa Šarlotom.

Tri utakmice u četiri dana za Klivlend, razlog zašto je Lu danas odmarao Lebrona Džejmsa protiv Vizardsa. Ovo je tek drugi put ove sezone da Džejms propušta utakmicu, prvi put je bilo protiv Majamija 5. decembra.

Sve se to odrazilo na konačan ishod, prošlogodišnji pobednik istočne konferencije je ponižen od strane Vašingtona koji i dalje ima skor manji od 50% - 28-30.

Nakon treće četvrtine je na ovom meču bilo sve jasno. Bilo je čak 26 poena prednosti pred poslednju deonicu, a Klivlend je do kraja uspeo samo da ublaži poraz.

Džon Vol je u jednom trenutku u trećoj četvrtini imao isti broj asistencija kao i cela ekipa Klivlenda, što vam dovoljno govori koliko je napad ekipe Tajrona Lua bio slab danas.

Porter i Vol su postigli po 21 poen za Vašington, na suprotnoj strani jedino Irving raspoložen, imao je čak 28 poena, ali i ne tako dobar procenat šuta, 13/28 iz igre.

U derbiju istoka između Atlante i Šarlota pobedu su ostvarili domaći iz Džordžije, Atlanta je slavila zahvaljujući fantastičnoj odbrani odigranoj u prvoj četvrtini kada su primili svega 9 koševa.

Viđeno je sve ukupno veoma mali broj poena, Atlanta je na kraju pobedila sa 87:76.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bejzmor sa 14 poena, Milsap je imao 13 koliko i Horford. Na drugoj strani Vilijams i Lin su bili jedini dvocifreni, prvi je imao 16 poena, drugi 15.