Vrhunski beogradski derbi na startu AdmiralBet KLS, OKK bolji od Dinamika posle drame

Autor: Filip Rodic
nedelja 01.10.2023.
21:44

Veliki trijumf za ekipu Vuleta Avdalovića.

AdmiralBet KLS liga

Košarkaši OKK Beograda savladali su Dinamik 93:91 posle produžetka u meču prvog kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Gosti sa Dorćola su u hali "Mega fektori" na Voždovcu bolje počeli meč, vodivši na poluvremenu 39:36. Treća deonica u potpunosti pripada Dinamiku koji je dobija 26:18, ali se ekipa Vuleta Avdalovića nije predala i uspela je da se sjajnim povratkom u poslednjoj četvrtini domogne dodatnog perioda.

Neizvesnosti nije manjkalo ni u produžetku. Pen je u psolednjem minutu postigao trojku za 91:90 u koristi Dinamika. Ali, Petrović uzvraća istom merom za pobedu domaćina i konačan rezultat.

Marković je prednjačio u redovima OKK Beograda sa 27 poena, 17 skokova i pet asistencija, ukupan indeks mu je bio 41. Pratio ga je meč-viner Petrović sa 22 poena, sedama sistencija i pet skokova. Pantelić je završio sa 16 poena i sedam skokova.

Kod Dinamika je kompletna startna petorka bila dvocifrena - Radošić 24, Pen 19, Blagojević 14, Paunović 12 i Agoc 10.

Sledeći rival OKK Beograda je Zlatibor. Dinamik dočekuje Zdravlje iz Leskovca.