Za mirnu glavu Pabla Lasa, Real poveo u finalu!

22:51

Pobeda Real Madrida, očigledno da su u dobroj formi u finišu sezone.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Tempirali su formu košarkaši Reala kada im je to najbitnije.

U finalnoj seriji ACB lige pobedili su Barselonu u prvoj utakmici zahvaljujući fenomenalnom prvom poluvremenu, ali i trećoj četvrtini. Na kraju 75:88.

Prednost je od samog starta samo rasla, čak 30 poena su gosti postigli u prvih 10 minuta, a tokom druge četvrtine je bilo i velikih plus 20 za izabranike Pabla Lasa koji se oseća odlično nakon srčanog udara koji je nedavno imao.

Serijom 8:1 za Real završena je treća deonica kada je bilo ogromnih 51:74, bilo je jasno da gosti izlaze kao pobednici u ovom duelu već tada, iako je Barselona imala bljesak u poslednjoj četvrtini.

Bila je serija 12:0 za domaći sastav, prišli su i na 72:82 u jednom trenutku, ali je to bilo sve od njih za večeras, prekasno su upalili motore.

Bivši košarkaš Barselone Adam Hanga je vukao Real Madrid dosta dugo, imao je 16 poena i 6 asistenccija, a Gabrijel Dek je imao 18 poena i 5 skokova. Kozer je dodao 15.

Na drugoj strani Laprovitola 15 poena, Mirotić 13, a Kjurik 12.

Igra se u tri pobede, za dva dana ponovo je Barselona domaćin.