Za MZT je opstanak ''nemoguća misija'', SC Derbi na pragu plej-ofa!

subota 28.01.2023.
21:06

Posle najnovijeg poraza samo čudo može da ostavi Skopljance u AdmiralBet ABA ligi.

MZT Skoplje - Danail Petrovic

Večeras je odigrana još jedna utakmica 17. kola AdmiralBet ABA lige, a kada je u pitanju ekipa MZT-a nema nikakvih pomaka u njihovoj igri, pa ni u rezultatima.

Ekipa Dragana Nikolića večeras je gostovala u Podgorici, gde je poražena od domaćeg SC Derbija sa 103:85.

Ovo je osma pobeda Podgoričana u 17 odigranih mečeva i sve su bliži plasmanu u plej-of, dok je MZT nastavio dugu seriju poraza i sada na dnu tabele ima poražavajući skor od dve pobede i čak 15 poraza.

Katastrofalno su gosti igrali u odbrani, pogotovo u prvom poluvremenu kada su domaći ubacili čak 62 poena i stekli ubedljivu prednost koju su u nastavku rutinski održali.

Loren Džekson je predvodio pobedničku ekipu sa 20 poena, a isti poenterski učinak kod gostiju imali su Mićović i Kafi.