ponedeljak 30.05.2022.
22:25

Amerikanci presudili Ciboni.

Pedja Milosavljevic STARSPORT

Košarkaši Zadra savladali su Cibonu u Zagrebu rezultatom 77:70 u prvom meču finalne serije prvenstva Hrvatske.

Krenuli su silovito Zadrani i poveli sa 14:4 na startu meča. Uspala je Cibona da se brzo vrati i priđe na -1 (18:19), ali gosti nisu ispuštali prednost sve do finiša prvog poluvremena, kada su "Cibosi prvi put uspeli da povedu (43:42).

Brzo je Zadar vratio prednost na početku treće četvrtine i obezbedio +5 (58:53) na ulasku u poslednji kvartal. Igralo se u rezultaskom egalu u većem delu poslednje četvrtine, a onda su Zadrani prelomili utakmicu serijom 11:0 i stigli do ubedljivih 75:64 i tako došli do prve pobede u finalu.

Najbolji u ekipi Zadra bili su Amerikanci Trevor Tompson sa 15 i Džastin Karter sa 13 poena. U redovima poražene Cibone Danko Branković upisao je 16, a Roko Prkačin i Donal Rivers po 10 poena.

Naredni meč finalne serije igra se u sredu, a domaćin je još jednom Cibona.

Šampion Hrvatske postaće ekipa koja prva zabeleži tri trijumfa.