21:53

Još jedan zanimljiv meč večeras u AdmiralBet ABA ligi.

Buducnost VOLI/Filip Roganovic

Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su večeras ekipu Zadra u 20. kolu AdmiralBet ABA lige.

Ekipa Vlade Jovanovića je trijumfovala rezultatom 76:68, što je peta uzastopna pobeda Budućnosti u ovom takmičenju, pa posle 20 odigranih kola Podgoričani imaju skor 14-6 i nalaze se na trećem mestu na tabeli.

Zadranima je ovo treći uzastopni, a ukupno 11. poraz od početka sezone, ali Luka Božić i drugovi su večeras pružili odličan otpor favorizovanom domaćinu.

To se pogotovo odnosi na prvu četvrtinu koju je Zadar dobio sa 23:13. Budućnost je do poluvremena uspela da uhvati rezultatski priključak, a nastavak meča doneo je preokret domaćeg tima. Međutim, Zadar je na oko dva minuta pre kraja prišao na samo poen zaostatka, bilo je 69:68, ali domaći onda prave seriju 7:0 i rešavaju pitanje pobednika.

Grin sa 16 i Rejnolds sa 14 poena predvodili su pobedničku ekipu, a kod Zadrana opet najbolji Luka Božić sa 25 poena, pet skokova i šest asistencija.