ponedeljak 29.01.2024.
22:00

Deseta pobeda Zadrana.

AdmiralBet ABA liga/Cibona/Ivana Dergez

Košarkaši Zadra su večeras u okviru 18. kola AdmiralBet ABA lige gostovali Ciboni u Zagrebu i to je bio jedan od derbija ovog kola.

Za razliku od sinoćnjeg u Beogradu, večerašnji derbi nije doneo značajniju rezultatsku neizvesnost. Zadar je kao gost slavio sa ubedljivih 88:71, što mu je deseta pobeda u 18 kola, dovoljna za šesto mesto na tabeli, a Cibona je pretrpela treći uzastopni, a ukupno 12. poraz i sada se nalazi na 11. poziciji.

Zagrepčani su odlično odigrali prvu četvrtinu, pogotovo u odbrani. Dobili su taj deo igre sa 20:11, vodili do pred kraj druge deonice, ali onda Zadar pravi seriju 13:0 i dolazi do vođstva od 40:36 na poluvremenu.

U nastavku su gosti uglavnom kontrolisali rezultat, a to se pogotovo odnosi na poslednju četvrtinu u kojoj Cibona nije imala snage da parira svom velikom rivalu.

Kako se i očekivalo, Luka Božić ponovo najefikasniji u ekipi Zadra sa 22 poena, 8 skokova i 5 asistencija, a pratili su ga Mazalin sa 15 i Drežnjak sa 14 poena.

U Ciboni najbolji Aranitović sa 15, a Majcunić i Radovčić (7 asistencija) su upisali po 10 poena.