Zakucavanje slavljenika Pokuševskog, Vučevićev ozbiljan "dabl-dabl" i razgoropađeni Embid!

08:26

Sjajni Embid ponovo vodio Filadelfiju do pobede, Pokuševski dobio minute.

AP Photo/Nick Wass

Klivlend je ove sezone ozbiljna ekipa, već imaju 20 pobeda i 60% uspešnosti, a noćas je pala ekipa Toronta sa 45 poena razlike.

Ključna je bila druga četvrtina kada je domaćin uspeo da se odvoji na +17, a već na kraju treće je bilo +40. Čak 46 poena postigao je Klivlend u toj deonici, sve do kraja je bila čista rutina.

Garland po običaju najefikasniji u Klivlendu sa 22 poena, imao je i 8 asistencija, Lav je dodao 22 poena i 9 skokova,a Markanen je imao 20 poena i 7 skokova. Kod gostiju Vatanabe 26 poena i 13 skokova.

Inače, ovo je izjednačen rekord franšize Klivlenda kada se radi o poenima postignutih u jednoj deonici.

Odlični Memfis je naneo novi poraz Sakramentu u "Golden centru", neizvesnost je trajala jedno poluvreme, nakon toga su gosti ubacili u "petu brzinu", dobili sa 25 poena razlike.

Bejn najefikasniji u pobedničkom timu sa 28 poena, Džekson je dodao 21, a kod domaćih Halibarton je imao 18.

Košarkaši Oklahome su na svom terenu pobedili Nju Orleans sa 117:112.

Šej Gildžes Aleksander sa 31 poenom predvodio Oklahomu, Eron Vigins je dodao 24, dok je srpski košarkaš Aleksej Pokuševski za osam minuta na terenu upisao dva poena i po jedan skok i asistenciju. U timu Nju Orleansa najefikasniji je bio Džoš Hart sa 29 poena i deset skokova.

Inače, Pokuševski je proslavio svoj 20. rođendan baš ovim zakucavanjem.

Košarkaši Filadelfije slavili su u gostima protiv Vašingtona sa 117:96, predvodjeni Džoelom Embidom koji je ubacio 36 poena uz 13 skokova.

Embida je najbolje pratio Tobijas Heris sa 23 poena, dok je u redovima Vašingtona najefikasniji bio Spenser Dinvidi sa 17 poena.

Košarkaši Čikaga su slavili protiv Indijane sa 113:105 za svoju treću pobedu u nizu. Zek Lavin je postigao 32 poena, Demar Derozan je dodao 24, dok je Nikola Vučević upisao 16 poena i 15 skokova.

San Antonio je bio bolji od Detroita sa 144:109 za treću pobedu u nizu, a četvrtu u poslednjih pet utakmica. Najbolji u pobedničkom timu bio je Keldon Džonson sa 27 poena.