Barsa na krilima Kalinića prekinula niz poraza i slavila u Kaunasu

Autor: Sportske Net
petak 22.12.2023.
21:15

Barselona ima 11 pobeda i pet poraza, a Žalgiris pet trijumfa i 11 izgubljenih mečeva.

@FCBbasket/Twitter

Košarkaši Barselone slavili su u 16. kolu Evrolige protiv Žalgirisa u Kaunasu rezultatom 85:80.

Povela je Barsa posle prvih 10 minuta na terenu 28:22. U nastavku je Žalgiris pokazao da je više nego konkurentat, dobio je drugi kvartal, ali je prednost na poluvremenu zaostala, pa su gosti vodili 56:51.

Stigao je Žalgiris u nastavku i do preokreta preko Gidraitisa i Birutisa i stekao prednost od tri poena pred poslednji kvartal.

Vratila se Barsa odmah na startu, ali je usledila mini-serija domaćih za vodstvo od 80:77. Međutim, Žalgiris do kraja meča (četiri minuta) nije postigao nijedan koš, pa je ,,blaugrana" serijom od 8:0 preuzela vodstvo i na kraju slavila.

Kod pobednika istakao se Laprovitola sa 18 poena, Veseli je upisao 15, a Nikola Kalinić 12, uz osam skokova i šest asistencija.

Najefikasniji kod Žalgirisa bio je Birutis sa 18 poena, Ulanovas je postigao 15, a Evans 13.