četvrtak 19.10.2023.
22:31

Žalgiris slavio posle poraza od Reala.

@bczalgiris/Twitter

Košarkaši Žalgirisa slavili su protiv Baskonije u Vitoriji rezultatom 99:82 u okviru četvrtog kola Evrolige.

Gosti su već na početku meča nametnuli tempo, poveli serijom 5:0 i prednost sačuvali do kraja prvog kvartala.

U nastavku, Manek je pogodio dve trojke na samom startu, povećao prednost gostiju na 16 poena, ali je usledila serija Baskonije od 12:0 i prišla na poen zaostatka. Na samom kraju prvog poluvremena Žalgiris je mini-serijom od 6:0 vratio prednost na 46:39 posle prvih 20 minuta igre.

Uprkos trojci Hauarda po povratku na teren, Žalgiris je nastavio niz, pa je preko Birutisa i Gidrajtisa ponovo stekao dvocifrenu prednost, koju je održao od kraja treće četvrtine.

U četvrtoj deonici, Baskonija je vezala tri napada i smanjila zaostatak, te meč uvela u neizvesnu završnicu. Međutim, tu su i stali, pošto je Žalgiris preuzeo kontrolu i priveo lako meč kraju sa ubedljivom prednošću.

Najbolji kod pobednika bio je Šmits sa 21 poenom, dok je Manek postigao 17 uz čak 14 skokova.

Maneke je bio ubedljivo najefikasniji na susretu, postigao je 32 poena, Hauard je za Baskoniju upisao 26 poena.