nedelja 10.12.2023.
22:00

Žalgiris u četvrtak od 19 časova dočekuje Partizan u okviru 14. kola Evrolige.

@bczalgiris/Twitter

Košarkaši Žalgirisa pobedili su ekipu Nevežisa 102:98 u 13. kolu LKL-a na domaćem terenu.

Gosti su bolje otvorili meč. Poveli su posle prvih 10 minuta dva poena razlike, potom se još više razigrali i koristili očajnu odbranu Žalgirisa, pa su na poluvremenu imali 11 poena prednosti.

Međutim, Žalgiris je u trećoj deonici zaigrao svoju igru i ubacio 37 poena za preokret. Vratio se Nvežis u poslednjem kvartalu, ali nedovoljno za trijumf.

Šest igrača Žalgirisa bilo je dvocifreno na ovoj utakmici, Šmits je dao 17 poena, Dimša jedan manje, Evans i Giedraitis po 14, Samner 11, a Birutis 10. Kod gostiju su dominirala tri igrača, Voterman sa čak 31 poenom, Meknil sa 29, odnosno Jurgens sa 20.

Velika pobeda Žalgirisa pre svega zbog prvog mesta na tabeli, ali i samopouzdanja, jer mu u četvrtak dolazi Partizan u okviru 14. kola Evrolige, koji je u seriji pobeda.