Zašto je Teo ''Zvezdin najbolji potez u poslednjih 20 godina'' i u čemu je razlika sa Paspaljem u Partizanu?
Partizanova legenda hvali izbor Miloš Teodosića za novog sportskog direktora Zvezde.
Povezane vesti
Ni Partizan, ni Crvena zvezda nisu ostvarili svoje zacrtane ciljeve u protekloj sezoni, i pored ogromnih ulaganja u svoje timove.
Partizanov najveći domet bilo je finale plej-ofa AdmiralBet ABA lige, gde je poražen od Dubaija, a Zvezda može da se pohvali još jednim osvojenim Kupom Radivoja Koraća, kao i plasmanom u plej-in Evrolige, ali sve je to daleko od ''bombastičnih'' najava koje su iz oba kluba stizale pred kraj prošlog leta.
Zvezda će u novu sezonu ući sa novim trenerom Ibonom Navarom, ali i novim sportskim direktorom, proslavljenim plejmejkerom Milošem Teodosićem, čiji izbor je javno pohvalio i nekadašnji košarkaš Partizana Goran Grbović u razgovoru za ''Sportinjo''.
''Teo je specifičan tip i ličnost. Ono što je radio na terenu, to radi i u životu. Mislim da je to najbolji potez Zvezde u poslednjih 20 godina!
Teo može mnogo brže od svih njih da sagleda stvari. I pošto je autoritet, sigurno će nametnuti određene stvari. Nije bitno ko je predsednik. On će to da obrazloži bez ikakvih problema. On će tu biti katalizator, on će biti taj zaštitni ventil koji će da pušta paru i da smanjuje navijački pritisak. To je jako važno.
Mislite da će neko Teodosiću zameriti zbog izbora igrača ili trenera? Naravno da neće. Juče je izuo patike. Poznaje praktično svakog igrača u Evroligi i zna kako sistem funkcioniše iznutra'', objašnjava Grbović.
U Partizanu je jesenas istu ulogu preuzeo Grbovićev nekadašnji saigrač Žarko Paspalj, posle odlaska trenera Željka Obradovića i bivšeg sportskog direktora Zorana Savića.
''U Partizanu mislim da Žarko Paspalj nema tolika ovlašćenja. Ako nemaš strpljenja sa Željkom Obradovićem, onda je teško pričati o dugoročnom projektu. Ja bih ga čekao deset godina bez razmišljanja. Jedno je krivica, a drugo odgovornost. Zašto mu nije dopušteno da bude odgovoran do kraja, to je već drugo pitanje
Kod nas (u Partizanu prim. aut), kad urade nešto, oni to obrazlažu, a kad postaviš potpitanje, nema odgovora... I tako u krug'', smatra Grbović.
0 Komentara