"Zeleni" posustali u poslednjoj četvrtini, Alba nosi pobedu iz Atine

petak 07.04.2023.
22:01

Ekipa iz Berlina stigla do trijumfa.

EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Košarkaši Albe savladali su u Atini ekipu Panatinaikosa rezultatom 88:84 (17:25, 25:24, 26:17, 16:22) u okviru 33. kola Evrolige.

Ekipe su prikazale košarku bez prevelikih takmičarskih ambicija uzevši u obzir činjenicu da ni PAO ni Berlinci odavno nemaju šansu da se dokopaju do Top 8 faze takmičenja.

Gost je odlično započeo meč, sredinom prve četvrtine stekao i dvocifrenu prednost koju je ponovo stekao sredinom druge deonice.

Ipak, ekipa iz Atine reagovala je na pravi način, poenima Bejkona i Grigonisa uspeli da preokrenu rezultat, pa je u poslednju deonicu ušla sa dva poena prednosti.

Usledila je velika drama u poslednjoj četvrtini, ali je Alba utakmicu rešila u svoju korist velikom serijom 9:1 u poslednja tri minuta.

Albu su do trijumfa predvodili Smit sa 14 i Lo sa 13 poena, Timan je ubacio 11, a Zosman 10.

U redovima "zelenih" Bejkon je upisao 16 poena, Grigonis 15, Papajanis 13 uz devet skokova i Li je pogodio 12 poena.