Zvanično - Buker pojačao italijanskog velikana

Autor: Mladen Heleta
utorak 15.07.2025.
13:30
Izvor: Sportske.net

Odavno najavljeno, danas "overeno".

EPA-EFE/Mariscal
EPA-EFE/Mariscal

Povezane vesti

Doskorašnji košarkaš Bajerna Devin Buker novi je član milanske Olimpije, saopštio je milanski klub. 

Iskusni krilni centar, visok 2,05 metara i star 34 godine, igrao je sedam uzastopnih sezona u Evroligi, od kojih je prve i poslednje dve proveo u redovima Bajerna iz Minhena.

U prošloj sezoni prosečno je beležio 14,9 poena i 4,7 skokova na 28 utakmica elitnog evropskog takmičenja. Ujedno je pomogao Bajernu da osvoji titulu šampiona Nemačke, četvrtu u njegovom mandatu u tom klubu.

Milano će biti četvrti evroligaški klub u karijeri Bukera, posle Bajerna, Himkija iz Moskve i Fenerbahčea. U Milanu će ponovo igrati sa svojim bivšim saigračem iz Fenerbahčea, srpskim reprezentativcem Markom Gudurićem.

Buker je karijeru započeo na koledžu Klemson, a profesionalni debi imao je u Francuskoj 2013. godine, igrajući za Nansi. Kasnije je nastupao za Burg i Šalon, gde je bio MVP francuske lige u sezoni 2015/16, što mu je donelo prvi angažman u Bajernu.

U Evroligi je debitovao 2018. godine, a u predstojećoj sezoni mogao bi da upiše 200. nastup i postigne 2.000. poen u ovom takmičenju.

Buker je četvrto pojačanje Olimpije ovog leta. Pre njega su redove italijanskog velikana pojačali pomenuti Marko Gudurić, Lorenzo Braun i Kvin Elis.

Klub su, za sada, napustili Guljelmo Karuzo i Fredi Gilespi, a očekuje se da Nikola Mirotić ode u Monako.

Kako izleda trenutni roster Olimpije, ali i ostalih 19 učesnika Evrolige, možete videti na našoj Dnevnoj dozi Evrolige, gde se nalaze najnovije informacije u vezi sa košarkaškom letnjom pijacom.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke