Zvanično - Posle Zvezde i Partizana, i FMP ide u Evropu!

Autor: Darko Mitrović
četvrtak 23.06.2022.
20:22
Izvor: Sportske.net

Klub iz Železnika predstavljaće Srbiju u FIBA Ligi šampiona.

Pedja Milosavljevic/Starsport

Povezane vesti

Kako je nedavno i bilo najavljeno, ekipa FMP-a iz Železnika sledeće sezone će se takmičiti i u FIBA Ligi šampiona.

To je večeras i zvanično potvrđeno na zvaničnom sajtu elitnog klupskog FIBA takmičenja, pa će Srbija imati tri svoja kluba na evropskoj sceni naredne sezone, s obzirom da će se Partizan i Crvena zvezda takmičiti u Evroligi.

FMP će, međutim, morati da prođe kvalifikacije u kojima će učestvovati ukupno 24 kluba, a samo četiri će izboriti prolaz u grupnu fazu takmičenja.

Kvalifikacije startuju 21. septembra, a regularna sezona 4. oktobra. U grupnoj fazi takmičenja će se naći ukupno 32 tima, od kojih je 28 već poznato, a četiri upražnjena mesta će se popuniti iz kvalifikacija. Biće formirano osam grupa sa po četiri ekipe, pobednici grupa će izboriti plasman u osminu finala, a drugo i trećeplasirane ekipe iz grupa boriće se za još osam mesta u osmini finala.

Ekipe koje se direktno, bez učešća u kvalifikacijma nalaze u grupnoj fazi takmičenja, njih 28:

AEK (GRE), Bahčešehir (TUR), BAXI Manresa (ESP), Bnei Herclija (ISR), Darušafaka (TUR), Dinamo Sasari (ITA), Nimburk (CZE), Ostende (BEL), Galatasaraj (TUR), Hapoel Jerusalim (ISR), Hapoel Holon (ISR), šampion Mađarske (Egis Kormend or Falko Sombateli), Igokea m:tel (BIH), JDA Bourgonj (FRA), Legija (POL), Lenovo Tenerife (ESP), Limož CSP (FRA), Ludvigsburg (GER), PAOK (GRE), Pau-Orthez ili Strazbur (FRA)*, Peristeri (GRE), Pinar Karšijaka (TUR), Ritas Viljnus (LTU), Surne Bilbao (ESP), Telekom Baskets Bon (GER), UCAM Mursija (ESP), Unahotels Ređo Emilija (ITA), VEF Riga (LAT).

U kvalifikacijama će igrati ove 24 ekipe:

Baken Bers (DEN), Brose Bamberg (GER), Budiveljnik (UKR), CSO Voluntari (ROU), FMP (SRB), Friburg (SUI), Golden Igl Ylli (KOS*), Den Boš (NED), mađarski vicešampion (Egis Kormend or Falko Sombatheli), Karhu Kauhajoki (FIN), Keravnos (CYP), Lester (GBR), Kemnic(GER), Norkoping (SWE), Opava (CZE), Parnu Sadam (EST), Patrioti Levice (SVK), Rio Breogan (ESP), Siauliai (LTU), SIG Strazbour (FRA) ili TFT Skoplje, SL Benfika (POR), Svans Gmunden (AUT), Tofaš Bursa (TUR), Unikaha (ESP).

Ne propustite

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke

Komentari

0 Komentara

Molimo vas prijavite se ili registrujte kako bi mogli da ostavite komentar.