Istrošila se Mega, Zvezda silovito do finala!

utorak 14.06.2022.
20:00

Rutinska pobeda Crvene zvezde u polufinalu.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Ekipa Crvene zvezde je drugi finalista AdmiralBet Super lige pošto je danas u dvorani "Aleksandar Nikolić" bila bolja od ekipe Mege sa 88:66, pa je ukupan rezultat 2:1 u korist ekipe Dejana Radonjića.

Mega je danas živela samo prvih 5-6 minuta, poveli su sa 11:10 trojkom Luke Cerovine, a potom su naglo stali u napadu.

Zvezda je baš tada proradila, Stefan Marković, pa Ostin Holins, kao i Luka Mitrović, njih trojica su najviše doprineli da domaćin ima 10 poena viška na kraju prve deonice.

U nastavku ređale su se trojke u mrežici Mege, Holins i Kalinić su do vrha napunuli koš protivnika.

Upravo je nakon dve uzastopne trojke Kalinića Zvezda stigla do plusa od 21 poena (52:31), i Mega se mučila da skine prednost i ispod 20 poena do kraja utakmice.

Kalinić je već nakon prvih 20 minuta imao 21 poen.

Treća četvrtina je bila čista rutina od strane crveno-belih, zaigrao je i Cirbes čijim poenima je završena deonica za 23 poena razlike.

Trojkom Stefana Markovića u poslednjoj deonici bilo je 78:50, pa onda 83:53, jasno je bilo da neće biti apsolutno nikakve drame.

Nakon poena Simonovića Zvezda je spustila gas, nije postigla poen tri i po minuta, sve do trojke Lazarevića.

Kalinić je ostao na 21 poen, štedeo ga je Radonjić, a Holins je završio sa 17 poena. Na drugoj strani Simanić 12 poena.

Na kraju, možemo reći da je kvalitetniji tim otišao u finale, a tamo će Zvezda igrati protiv FMP-a.