POLUVREME - Mega ambiciozno startovala, ali crveno-beli preokrenuli u finišu za vođstvo

Autor: Sportske Net
ponedeljak 25.03.2024.
20:46

Zvezda ima malu prednost posle prvih 20 minuta.

@kkcrvenazvezda/X

Na poluvremenu utakmice 24. kola AdmiralBet ABA lige Crvena zvezda vodi protiv Mege kod kuće 48:41.

Mega je ambiciozno i hrabro otvorila utakmicu u „Štark areni“ predvođena Đurišićem i Jovićem. Parirala je Zvezdi u svakom napadu, i četiri minuta do kraja prve četvrtine  napravila seriju 11:0 što joj je donelo prednost od devet poena. Međutim, Teodosić trojkom, a potom Bolomboj rampom u odbrani smanjuju razliku na 18:24 posle prvih 10 minuta igre.

U drugom kvartalu Megu su koštale izgubljene lopte. Crveno-beli su zaigrali agresivniju odbranu, ukrali dve lopte odmah na startu, potom iznudili lake poene u napadu i smanjili na četiri poena zaostatak posle tri minuta igre. Vratili su se domaći u nastavku i serijom 9:0 stigli do preokreta i prednosti pri rezultatu 39:36. Do kraja Sferopulosov tim je uvećao prednost, a rezultat na poluvremenu je 48:41.

Najefikasniji za sada kod Zvezde je Hanga sa 11 poena, Davidovac ima šest. U ekipi Mege Jelavić je upisao 12 poena, a Đurišić devet.