Zvezda mora da preskoči kralja
Crveno-beli imaju meč sezone...
Povezane vesti
Utakmica 31. kola Evrolige koju je Crvena zvezda 26. marta 2025. godine odigrala protiv Virtusa iz Bolonje u "Beogradskoj areni" ostaće zauvek negde upisana u koricama istorijske knjige na Malom Kalemegdanu.
Poput teške radne mašine koja prolazi kroz zacrtano građevinsko područje i ruši sve pred sobom, Crvena zvezda je pregazila italijanski sastav i rezultatom 88:52 upisala rekordnu 18. pobedu u evroligaškoj sezoni.
Korak su bliže plej-ofu, a ukoliko trijumfalno okončaju i duel protiv madridskog Reala rezervisaće svoje mesto u plej-inu, mada su i sada praktično siguran putnik.
Nijedna ekipa nije primila manje poena na jednom evroligaškom meču ove sezone od Crvene zvezde u sredu uveče (52). Zaključan koš. Odbrana jeste bila fenomenalna, ali se mora istaći i da je Virtus u kontraritmu i da je to ekipa koja je u rasulu u poslednje vreme, što ne umanjuje izvanredan uspeh ekipe Janisa Sferopulosa.
Elem, da dođemo i do glavnice. Pobeda Crvene zvezde protiv Virtusa je najubedljivija u istoriji kluba u Evroligi. Čak 36 poena razlike (88:52)!
Prethodno je protiv Panatinaikosa 2021. godine Zvezda dobila 33 poena razlike (81:48), a 2021. protiv Fenerbahčea 31 poen razlike (87:56).
Sada sledi madridski Real, za koji smo svi mi u podsvesti znali da će kad-tad proigrati nakon turbulentnog prvog dela sezone kada se sa mnogo buke pričalo o otkazu za Ćusa Matea. Čelnici kluba su mu verovali i on je potpuno preokrenuo situaciju i sada je Real, shodno kvalitetu rostera, u situaciji da se o njima razmišlja kao pretendentu za trofej, što zimus nije bio slučaj.
Trenutno su ekipa koja je uz Efes u najboljoj formi, pobeda im je prekopotrebna kako bi ostali u zoni plej-ina, a ako se istog domognu, favoriti su protiv bilo koga. Njihov raspored u poslednja tri meča nije bio previše zahtevan ukoliko to temeljimo na osnovu ambicija (Virtus, Asvel, Armani) i osim što će odmorniji dočekati meč u ''Areni'' i u dobrom su psihološkom stanju. Doduše i Crvena zvezda je, možda čak i u boljem imajući u vidu kako su izašli na kraj sa Olimpijakosom, te da će krcata dvorana ugostiti Madriđane.
Crvena zvezda s odsustvom Džoela Bolomboja, kako je i sam Duško Ivanović primetio, igra fluidniju, bržu košarku. Istina je da je Bolomboj jedan od najboljih centara ove sezone u Evroligi, ali se Zvezda fenomenalno prilagodila njegovom odsustvu i otkrili su neke nove moći koje zbunjuju protivnike. Dejan Davidovac ponovo je krucijalan u takvom sistemu i u poslednja dva meča ima ogromnu ulogu.
Real će sigurno imati prednost pod košem zahvaljujući Ediju Tavaresu koji na poslednja četiri duela prosečno beleži 17.8 poena. U usponu je forme i kada se tu pridoda snaga Bruna Fernanda, Real ima ozbiljnu prednost pod košem. Zvezda će svakako nekoga morati da žrtvuje u pogledu markacije, ali skok će napraviti razliku u ovom susretu.
0 Komentara