Zvezda uz zvuk sirene osvojila turnir u Minhenu!
Crveno-beli jači od svih problema.

Povezane vesti
Košarkaši Crvene zvezde osvojili su turnir u Minhenu, pobedom posle velikog preokreta i u dramatičnoj završnici nad domaćim Bajernom rezultatom 70:68.
Crvena zvezda je povela na samom početku sa 5:1, kada domaći nisu uspevali ništa da pogode iz igre nekoliko minuta, ali kada su u tome konačno uspeli, relativno brzo su preokrenuli rezultat i polako uvećavali prednost.
U Zvezdi se osećalo odsustvo i Dobrića i Simonovića, ali i sjajnog Erona Vajta koji je juče doživeo težu povredu ruke protiv Panatinaikosa.
Dugo su crveno-beli tražili šut za tri poena, nije im to uspevalo, sve do pred kraj poluvremena kada je Nikola Ivanović pogodio, ali Bajern je bez većih problema održavao dvocifrenu prednost i na poluvreme otišao sa 13 poena razlike - 37:24.
Ništa se bitnije nije promenilo ni tokom treće deonice, ali u poslednjoj je Zvezdina ''dalekometna paljba'' konačno proradila. Kako se bližio ulazak u finiš meča, crveno-beli su uspeli da vežu nekoliko trojki i ne samo da su uspeli da anuliraju prednost rivala, nego su i poveli sa 68:64 na ulasku u posldnji minut meča.
Trinkijeri je tada zatražio tajm-aut posle čega je Hilijard iznudio prekršaj i sa linije penala smanjio na 68:66. Na drugoj strani Ivanović ne pogađa za tri poena, a na tri sekunde do kraja, Rubit iz teške pozicije donosi izjednačenje Bajernu - 68:68!
Usledio je Radonjićev tajm-aut, a uz zvuk sirene Luka Mitrović donosi pobedu i trofej Zvezdi u Minhenu - 70:68!
Kalinić je upisao 14 poena, Mitrović ga je pratio sa 12.
0 Komentara