21:31

Dobra igra Crvene zvezde u prvom poluvremenu protiv Armanija.

Epa/Georgia Panagopoulou

Solidan je naš šampion u Milanu danas, vodi nakon prvih 20 minuta sa 40:45.

Fantastična igra Crvene zvezde u prvoj četvrtini, odbrana je bila fenomenalna, iz toga je došlo do dobrog napada, "pucali" su crveno-beli iz svih oružja.

Feldin je dominirao u prvoj deonici sa devet poena, Bjelica je pogodio dve trojke, Zvezda je u jednom trenutku prve četvrtine imala i 4/4 za tri, da bi prvu deonicu završila sa 5/9, ako uračunamo i pokušaj Pera Antića za tri sa tri četvrtine terena.

Prednost je konstantno rasla iz minuta u minut, Crvena zvezda je završila prvu deonicu sa 15:29.

Nakon početne serije od 5:0 za Armani, Crvena zvezda pravi seriju od 8:0 zahvaljujući trojkama Ročestija i Davidovca, očas posla je bilo 20:37. Ćinćarini je prekinuo seriju Zvezde trojkom, ali je uzvratio Lesor pogotkom uz dodatno slobodno bacanje, Crvena zvezda nije dala prednost.

Ipak, Dairis Bertans ulazi u igru i odmah pogađa trojku, smanjuje na 30:41, a nakon njega slede još dve trojke, Kalneitis i ponovo Bertans, na semaforu je pisalo 38:41. Seriju Milana prekida Dangubić, da bi Davidovac pogodio za 38:45.