Zvezdin bljesak ugašen u produžetku, igraće se majstorica!

ponedeljak 16.05.2022.
20:58

Zvezda na čudesan način izborila produžetak, ali je bila potpuno nemoćna u dodatnih pet minuta.

AdmiralBet ABA liga j.t.d./Dragana Stjepanovic

Posle Partizana, i Crvena zvezda će morati da igra majstoricu za plasman u finale plej-ofa AdmiralBet ABA lige.

Crveno-beli su večeras u dramatičnom meču u Ljubljani koji je trajao duže od dva i po sata, poraženi od domaće Cedevita Olimpije sa 88:80 posle produžetka. U regularnom toku meča bilo je 76:76, a kako je Zvezda uspela da izbori ulazak u produžetak, čitajte OVDE.

I pored za njih šokantnog završetka regularnog dela meča, Cedevita Olimpija je bolje ušla u produžetak.

Poenima Omića, pa onda i Blažiča, domaći su poveli sa 80:76, a uz to je Zvezda ostala i bez Luke Mitrovića zbog pet prekršaja.

Na drugoj strani Nikola Kalinić je iznudio peti prekršaj Edžama, ali je usledila trojka Murića, pa peti faul i Kaliniću, posle čega domaći stižu na ''plus šest'' - 84:78.

Održavali su domaći tu prednost, izgledalo je da Zvezda u poslednja dva minuta ulazi značajno uzdrmana, a kada je Omić osvojio loptu u odbrani i povukao kontru koju je i realizovao, postalo je jasno da će se igrati majstorica.

Na kraju, Edo Murić najbolji akter meča sa 21 poenom i sedam skokova, a pratio ga je Blažič sa 12 poena i pet skokova.

U Zvezdi Dobrić 15, Holins i Volters po 14, Mitrović 11 poena i sedam skokova.

Ono što je najupečatljivije jeste podatak o broju i procentima slobodnih bacanja. Domaćin je izveo 42 penala, pogodio 31, a Zvezda je od 15 pokušaja samo šest pogodila sa linije slobodnih bacanja!