Zvezdin čas košarke u Mađarskoj, "Đenka" se vratio!

Autor: Boban Filipović
nedelja 09.11.2014.
17:46

Iako im je ostalo veoma malo vremena da se oprave od evroligaškog poraza od Olimpijakosa u beogradskoj Areni, košarkaši Crvene zvezde Telekom su upisali veoma ubedljivu pobedu na gostovanju kod Solnoka i posle sedmog kola ostaju jedina neporažena ekipa u

kkcrvenazvezda.rs

Solnok je uspevao da se nosi sa Zvezdom u prvoj i u delu druge četvrtine, beogradski crveno-beli otišli su na veliki odmor sa osam poena viška, a onda u trećem periodu sledi apsolutna dominacija, na parketu je postojao samo jedan tim.

Radonjićevi momci otvorili su drugo poluvreme serijom 11:0 koju je predvodio probuđeni Čarls Dženkis. Treću četvrtinu Zvezda je dobila sa ubedljivih 23:5 uz pregršt atraktivnih poteza i kvalitetnu igru u odbrani i tako sa plusom od 30 poena ušla u poslednju deonicu čime su otklonjene sve dileme oko toga kako će se završiti meč.

Poslednja četvrtina bila je samo otaljavanje posla za lidera ABA lige, meč je završen rezultatom 65:89.

Svi igrači u pobedničkom timu su se upisali u strelce, najefikasniji je bio Čarls Dženkins sa 17 poena, Nemanja Dangubić je ubacio 14, Markus Vilijams je ostao na 12 iz prvog poluvremena.

U poraženom sastavu najefikasnij i je bio Vojvoda sa 14 postignutih poena.

Ovo je sedmi trijumf  Crvene zvezde Telekom iz isto toliko mečeva u regionalnom takmičenju, liderska pozicija je dodatno učvršćena.