Zvezdino trojkaško veče, Čačani stali pred kraj poluvremena

petak 04.06.2021.
18:08

Odličnim šutem za tri poena Zvezda održava prednost.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Počela je i druga polufinalna serija, između Crvene zvezde i Borca, a posle prvog poluvremena večerašnje utakmice u ''Pioniru'' Zvezda vodi rezultatom 48:36.

Tim Dejana Radonjića, bez Džordana Lojda u sastavu je šutirao trojke 7/8 u prvoj četvrtini i najviše zahvaljujući tome je konstantno bio u vođstvu.

Argentinac iz redova gostiju Lautaro Lopez je imao lep prodor na ulasku u završnicu prvog kvartala, smanjio je tada na 19:18, posle čega sledi Zvezdina serija 8:0, u režiji Dobrića i Uskokovića i crveno-beli su na kraju prve deonice imali devet poena prednosti - 27:18.

Šesnaestogodišnji Đorđe Ćurčić-stariji pogađa trojku na startu druge četvrtine i prekida ovu Zvezdinu seriju, ali crveno-beli više nisu dozvoljavali gostima da im se ozbiljnije približe, osim što su u jednom trenutku prišli na četiri poena zaostatka.

U finišu poluvremena nova Zvezdina serija, ovoga puta od 11:0, pa je domaćin otišao već na ubedljivih 1  poena razlike - 48:32.

Duop Rit sa 10 i Branko Lazić sa devet poena predvode Zvezdu, u Borcu Todorović ima 11 poena.