09:00

Bivši napadač šampiona Srbije blista u nacionalnom dresu.

CAF
CAF

Prvak Afrike selekcija Obale Slonovače trijumfalno je započela kvalifikacije za novo izdanje Kupa afričkih nacija.

"Slonovi" su u Buaki savladali Zambiju sa 2:0 u prvom meču grupe G. Heoj domaćina bio je donedavni napadač Crvene zvezde Žan-Filip Kraso, koji je postigao oba gola na meču.

Šampion Srbije je ovog leta odlučio da se rastane sa Krasoom i proda ga u francuskog drugoligaša Pariz za 1.500.000 evra, jer se na "Marakani" nije najbolje snašao, a da nesumnjivo poseduje kvalitet 27-godišnjak je jednom potvrdio u dresu sa državnim grbom.

Ušao je sa klupe u 71. minutu, a samo dva minuta kasnije iskoristio asistenciju Brajtonovog Simona Adingre i doveo Obalu Slonovače u vođstvo.

Kraso je drugi pogodak na meču postigao šest minuta pre kraja na asistenciju Benija Traorea, i tako osigura trijumf aktuelnog vladara Afrike.

U selekciji Zambije igrao je još jedan doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Kings Kangva.