Afrički kup totalno poremetio Almeriju, autogol Babića, sad ni Sadik ne pomaže!

subota 29.01.2022.
23:29

Ne liče na onaj tim koji je doskora dominirao Segundom.

Twitter/@U_D_Almeria

Do odlaska najboljeg strelca Umara Sadika na još uvek aktuelni na Kup afričkih nacija, ekipa Almerije je izgledala dominantno u Segundi i činilo se da joj ove sezone plasman u Primeru ne može izmaći.

Ali, od trenutka kada se Sadik priključio reprezentaciji Nigerije, Almerija je ušla u seriju poraza i pokazala da ne može da nadoknadi izostanak svog najboljeg igrača.

Najnoviji poraz, već četvrti u poslednjih pet utakmica, Almerija je doživela večeras na gostovanju Ovijedu rezultatom 2:0. Sadik se posle eliminacije Nigerije na KAN vratio u ekipu Almerije, večeras je odigrao drugo poluvreme, ali njegovom timu ni to nije pomoglo.

Baston je u 24. minutu doveo domaće u vođstvo, a konačan rezultat postavljen je u 67. minutu, kada je srpski štoper Srđan Babić postigao autogol.

Ovim porazom Almerija je pala na treće mesto na tabeli sa 46 bodova. Lidersku poziciju preuzeo je Eibar sa 49 bodova, a Valjadolid je drugi sa 47.