nedelja 08.01.2023.
16:29

"Kopljanici" ispustili bodove protiv NEK-a.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Ni nakon pauze, Ajaks ne uspeva da pronađe pravu formu u domaćem šampionatu pošto je remizirao sa NEK-om u Najmehenu rezultatom 1:1 u okviru 15. kola Eredivizije.

Sve je počelo dobro po izabranike Alfreda Šrudera koji su poveli u 38. minutu kada je Dejvi Klasen posle dodavanja Dušana Tadića zatresao nebranjenu mrežu.

I pored sigurne igre "kopljanika", šok po goste usledio je već na početku drugog poluvremena.

Igrao se 52. minut kada je Landri Dimata posle centaršuta Tananea postigao gol i izjednačio rezultat.

Krenuo je Ajaks na sve ili ništa od tog trenutka, Klasen je u nastavku propustio veliku priliku kada je njegov udarac završio pored desne stative, Alvarezov udarac je iz gola praktično sklonio Silesen, međutim promene rezultata nije bilo.

Klub iz Amsterdama je tako upisao četvrtu utamicu bez pobede u Erediviziji gde zauzima drugu poziciju sa 31 bodom, tri manje od lidera Fejenorda.