16:56

U okviru devetog kola italijanske Serije A, pobede su upisali Atalanta, Fiorentina, Sasuolo i Roma.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Milan je u ovu sezonu ušao sa novom upravom i velikim ambicijama, ali izgleda da ih čeka još jedna sezona za zaborav.

Nakon poraza od Sampdorije, Rome i Intera, doživeli su novi neuspeh, odigrali su 0:0 pred svojim navijačima protiv Đenove.

Pripretili su "Rosoneri" već u šestom minutu, Borini je uputio odličan udarac, ali je Matija Perin sjajno sačuvao svoju mrežu, izazvao je i aplauze sa tribina "San Sira" ovom intervencijom.

Nekih 20ak minuta kasnije, veliki peh za domaći sastav. Čovek koji je ovog leta doveden kao najveće pojačanje i neko ko je trebalo da bude vođa novog Milana, Leo Bonući, zaradio je direktan crveni karton.

Iskusni štoper je laktom udario Rosija, sudija je zatražio pomoć tehnologije kako bi utvrdio šta se zaista dogodilo, dobio je povratnu informaciju da je Bonući zaista upotrebio prekomerenu silu pa ga je poslao na tuširanje.

Kako je to izgledalo pogledajte u nastavku.

Malo je nedostajalo da "Rosonere" zadesi još jedan veliki šok u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre, Rigoni je bio u sjajnoj prilici, ali je Donaruma nekako uspeo sačuva svoj mrežu.

U drugom poluvremenu, malo je nedostajalo da Bertolaći presudi svom bivšem klubu, šutirao je vezista Đenove sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prozujala pored gola.

Mogao je Milan i do pobede sa igračem manje, ponajbolji igrač "Rosonera" ove sezone, Španac Suso, pripretio je u 75. minutu, ali je lopta prošla tik pored leve stative.

Na kraju nije bilo golova, novi kiks Milana, pitanje je da li će Montela ovaj uspeti da "preživi".

Kolarov Roma

Torino je ugostio Romu, u sastavu ponovo nije bilo povređenog Andree Belotija, a "Bikovima" jednostavno ne ide bez najboljeg strelca. Roma je slavila sa 0:1 (0:0), pobedu je Rimljanima doneo sjajni Aleksandar Kolarov.

Igrao se 69. minut, kada je srpski reprezentativac izveo slobodnjak sa oko 25 metara udaljenosti, poslao je pravi projektil ka golu domaćina, Sirigu nije mogao ništa. Skinuo je Kolarov paučinu, na način na koji je svojevremeno upravo sadašnji trener Torina terorisao mreže po Italiji.

Taj gol pogledajte OVDE.

Do kraja nije bilo promene rezultata, "Vučica" se oporavila od poraza od Napolija u prethodnom kolu.

U ostalim susretima, Fiorentina je rutinski slavila na gostovanju Beneventu sa 0:3, u listu strelaca upisali su se Benasi, Babakar i Tero.

Atalanta je kod kuće bila bolja od Bolonje sa 1:0, gol odluke postigao je Kornelijus u 71. minutu.

Sasuolo je u borbi začelja bio bolji od novajlije u ligi, ekipe SPAL, slavili sa minimalnih 0:1, golom Politana u prvom minutu. Mogli su i ubedljivije da slave, ali je Berardi promašio penal u 83. minutu susreta.

Milan - Đenova 0:0
Atalanta - Bolonja 1:0
Benevento - Fiorentina 0:3
SPAL - Sasuolo 0:1
Torino - Roma 0:1

Ranije danas, Kjevo - Verona 3:2