nedelja 19.09.2021.
17:27

Leverkuzen bolji i sa igračem manje.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena produbili su krizu Štutgarta pošto su u 5. kolu Bundeslige slavili na gostovanju sa 3:1 i tako zalečili prošlonedeljni poraz od Borusije Dortmund.

Gosti iz Leverkuzena su već u prvih 20 minuta imali dva gola prednosti, a strelci su bili Robert Andrih u drugom i Patrik Šik u 19. minutu.

Upravo je Andrih u 32. minutu isključenjem omogućio da se domaćin vrati u
igru, a Štutgart je to uspeo da materijalizuje šest minuta kasnije pogotkom Orela Mangale.

U nastavku igre stvari su legle na svoje mesto pa je telentovani Florijan Virc u 70. minutu postavio konačan rezultat.

Bajer je tako nakon pet kola na trećem mestu sa 10 bodova, tri manje od lidera Bajerna iz Minhena, dok je Štutgart nakon početne pobede doživeo četvrti neuspeh i ukoliko ovako nastavi predstoji mu borba za opstanak.

U narednom kolu putuje u Bohum, dok će Bajer dočekati ove sezone sasvim solidni Majnc.