Ajaks bez trofeja u sezoni, katastrofa od penala i pehar za PSV!

nedelja 30.04.2023.
20:55

"Filipsovci" osvojili trofej!

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Velika neizvesnost na meču Ajaksa i PSV-a u okviru holandskog kupa, a osvajač manje bitnog trofeja je PSV. U regularnom delu je bilo 1:1, posle penala 3:2!

Ajaks je imao loptu u prvom poluvremenu, ali nije stvorio mnogo šansi sve do samog finiša kada smo videli gol.

Igrao se 43. minut kada je ekipa Ajaksa povela, Tadić je dodao loptu Bergvajnu koji je pokušao da šutira, lopta je promenila pravac udarivši u Brantvajta, na kraju je ušla u gol.

U nastavku velika podrška za igrače PSV-a na stadionu "De kajp" u Roterdamu, i uspeli su "filipsovci" da stignu do gola.

Učinio je to Torgan Azar, igrao se 67. minut kada je iskoristio slabo postavljanje igrača Ajaksa, dočekao loptu praktično na petercu i pogodio za 1:1.

U produžecima i jedni i drugi bez mnogo snage, kao da su svi jedva čekali penale koji su vrlo brzo i došli.

1. serija: Tadić siguran; Azar neprikosnoven;
2. serija: Brobi promašio; Rulji brani Ramalju; 1:1
3. serija: Timber u prečku; Sangare u stativu;
4. serija: Gots odličan za 2:1; El Gazi siguran 2:2;
5. serija: Alvarez u golmana, očajan penal; Fabio Silva za pobedu!