Ajaks bacio Fejenordu rukavicu, šampionska trka sve uzbudljivija

Autor: Boban Filipović
subota 08.04.2017.
21:49

Petarda "Kopljanika" u Nijmegenu, izbili su na čelo tabele jer su bolji u međusobnom skoru od najvećeg rivala 'Roterdarmsa', ali će oni već sutra imati priliku da ih potisne odatle.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Pobeda u 'Klasikeru' u prošlom kolu dala je ogromno samopouzdanje fudbalerima Ajaksa u finišu sezone, o čemu svedoči i današnja pobeda rezultatom 5:1 protiv davljenika NEC-a u gostima.

Gosti iz Amsterdama su načeli rivala već u četvrtom minutu igre kada je Brajnburg postigao autogol, a već u osmom bilo je 0:2, David Neres je obišao golmana i rutinski zatresao mrežu.

Posle nešto više od pola sata igre Bertrand Traore postiže treći gol za Ajaks na asistenciju Klasena, a isti akteri su se i posle sata igre našli u istim ulogama i  kumovali "pokeru". Pet minuta pre četvrtog gola Ajaksa rezervista Fredi Kadioglu je doneo tračak nade domaćinu.

'Petarda' je pukla u 78. minutu, HakimZijeh je bio strelac posle sjajnog solo prodora, a Davi Klasen zabeležio treću asistecnciju na utakmici.