Ajaks je opet onaj stari, Tadić ''spakovao'' dva gola!

subota 16.10.2021.
20:45

Posle neočekivanog poraza od Utrehta, Ajaks se vratio na pobednički kolosek.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Ekipa Ajaksa upisala je sedmu pobedu od početka sezone u šampionatu Holandije. ''Kopljanici'' su večeras kao gosti savladali Herenven sa 2:0 i učvrstili se na vrhu tabele sa 22 osvojena boda.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je po ko zna koji put bio u glavnoj ulozi i ima velike zasluge za oba gola.

Na vođstvo ajaksa čekalo se do 24. minuta, kada je Tadić prihvatio loptu na levoj strani, a onda pored protivničkog igrača uputio oštar centaršut po zemlji za Sebastijana Alea koji sa oko šest metara pogađa za 1:0.

Taj rezultat je ostao na snazi sve do 75. minuta, kada Tadić ponovo deluje po levoj strani, uspeo je da se izbori za prostor za centaršut,ovoga puta loptu je uputio ka Neresu koji udarcem glavom pogađa donji desni ugao gola domaćih - 2:0.

U ekipi Herenvena večeras zbog povrede nije bilo mladog reprezentativca Srbije Filipa Stevanovića koji ove sezone igra u pomenutom holandskom klubu kao pozajmljen fudbaler Mančester sitija.