subota 30.04.2022.
20:40

Majstorija kapitan pogurala tim ka pobedi.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa načinili su korak bliže odbrani titule u Erediviziji pošto su u 31. kolu slavili na domaćem terenu protiv Cvolea 3:0 u meču koji su obeležili kapiten Dušan Tadić i iskusni Dejvi Klasen.

Nakon početnog mučenja, Ajaks je u Amsterdamu poveo majstorijom Tadića, a u nastavku igre Klasen je postigao dva gola. Najpre u 51. minutu, a potom i u 80. minutu na asistencijom Bergvajsa.

Ajaks je ovom pobedom pobegao drugoplasiranom PSV Ajndohovenu na sedam bodova uz utakmicu više, koja će biti anulirana kada tim sa "Filips arene" dočeka Viljem II u nedelju.

U slučaju kiksa PSV-a Ajaks će imati priliku da već u narednom kolu kada gostuje u Alkmaru obezbedi titulu.

U suprotnom, titula bi trebalo da se slavi u mečevima protiv Herenvena ili Vitesea u poslednjem kolu 15. maja, kada se spušta zavesa na aktuelni šampionat Holandije.